جادو و ارزش پنهان در رویدادها

دیوید تیلور، بنیانگذار و شریک مدیریت گروه Brandgym، می‌گوید وقتی صحبت از رویدادها می‌شود، جادو و ارزش پنهانی وجود دارد. دیوید یکی از ۵۰ متفکر مهم بازاریابی جهان بر اساس موسسه بازاریابی خبره، دیوید با برندهای مطرحی مانند Sainsbury’s، Mars و Unilever کار کرده است.

از میان کانال های بازاریابی سنتی، رویدادها چه ارزش خاصی را ارائه می دهند؟

رویدادها به یک برند فرصتی می دهند تا به معنای واقعی کلمه داستان خود را زنده کند. رویداد به آنها امکان می دهد واقعاً درام و هیجان را اضافه کنند و همچنین تعامل حضوری با مصرف کنندگان بالقوه داشته باشند.

رویدادها چه نقشی می توانند در بازاریابی یک برند داشته باشند؟

رویدادها در مورد زنده کردن دنیای برند هستند. بهترین‌ها هر چند می‌توانند فراتر از تعداد کمی از خوش‌شانس‌هایی باشند که در این رویداد شرکت می‌کنند. این امر با افزودن «عامل عجب» به رویدادهایی که هم مردم و هم مطبوعات را به اشتراک گذاری پوشش در رسانه های اجتماعی تشویق می کند، به دست می آید.

شما با برندهای زیادی کار می کنید. چه تعداد از آنها در برگزاری رویدادهایی برای افزایش آگاهی از برند ارزش قائل هستند؟

من احساس می‌کنم تعداد محدودی از برندها پتانسیل کامل رویدادها را درک می‌کنند، زیرا آنها بر روی افراد شرکت‌کننده تمرکز می‌کنند. همانطور که بحث شد، پتانسیل واقعی افزایش آگاهی یک گروه هدف بسیار گسترده تر است

موفقیت‌آمیزترین رویدادهایی که در طول این سال‌ها از نظر افزایش آگاهی از برند دیده‌اید، چه بوده‌اند؟

در Brandgym، ما با نام تجاری آبجو آفریقای جنوبی کارلینگ بلک لیبل برای فعال سازی مربی قهرمان باشید همکاری داشتیم. این بر روی یک رویداد متمرکز بود، یک مسابقه فوتبال زنده بین ۲ تیم برتر SA. اما جادو در این بود که به مردم این فرصت را داد تا تیم هایی را که با خرید یک کارلینگ و رای دادن از طریق موبایل بازی می کردند، انتخاب کنند. بیش از ۲۰ میلیون نفر رای دادند که به طرز چشمگیری افزایش دسترسی داشت. این به یک رویداد سالانه تبدیل شده است که هنوز پس از ۱۰ سال همچنان قوی است.

منبع: exhibitionnews.uk

به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *