تحقیقات RX نشان می دهد که ۷۸٪ از مشتریان جلسات حضوری را ترجیح می دهند

شرکت رویدادها و فناوری Reed Exhibitions (RX) یافته‌های حاصل از تحقیقات اخیر صنعت جهانی خود را منتشر کرده است که چالش‌ها و نگرش مشتریان خود را نسبت به رویدادهای پس از Covid-19 بررسی کرده است.

به دنبال تحقیقات فشارسنج کوید شرکت RX در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ردیاب ذهنیت (Mindset Tracker) مشتری این شرکت گام بعدی فشارسنج است. RX از طریق ردیاب ذهنیت اظهار داشت که امیدوار است اولویت های مشتری خود را بهتر درک کند.

برای ۷۸ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی، شرکت در نمایشگاه های تجاری به صورت شخصی همچنان اولویت کسب و کار آنهاست. این از ۶۸ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

RX توضیح داد که ردیاب ذهنی آن پنج چالش را که غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان بیشتر نگران پس از همه‌گیری کرونا هستند، نشان داده است. این موارد شامل کاهش فروش، ملاقات با مشتریان جدید و حفظ روندهای بازار است. بازخورد پاسخ دهندگان بیان داشت که حضور فیزیکی مشتری در نمایش ها این نگرانی ها را کاهش می دهد.

درباره یافته‌های این تحقیق، گابی اپلتون، مدیر ارشد محصولات دیجیتال RX، اظهار داشت: “تحقیق تأیید می‌کند که تمایل شدیدی در میان غرفه‌داران و بازدیدکنندگان برای رشد کسب‌وکارشان و گسترش به محصولات و بازارهای جدید وجود دارد.”

نویسنده: کتی اوون

منبع: exhibitionnews

به اشتراک بگذارید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *